• Phone: 015/20 62 15
  • Email: info@mechlinia.be
Mechlinia
Mechlinia
search-message

Latest-news

  • Êtes-vous au fait de la nouvelle fiscalité automobile d’application à partir de 2023 ?
  • (Pas de) déduction pour investissement pour les biens loués
  • La location de logements meublés

Services

  • Boekhouding
  • Fiscaliteit
  • Starters
  • Financieel en Juridisch
  • Home
  • Kantoor
  • Diensten
    • Boekhouding
    • Fiscaliteit
    • Starters
    • Financieel en Juridisch
  • Medewerkers
  • contact

Laatste kans om te regulariseren?

In het verleden heeft de regering ‘fiscale zondaars’ al een keer de kans gegeven om terug in het reine te komen via de EBA (de eenmalige bevrijdende aangifte). In 2005 kwam er dan de wettelijke mogelijkheid tot fiscale regularisatie. Dat systeem wordt door de begroting van 2013 aangepast en daarna afgeschaft.

 In feite ligt er nu een uitdoofscenario voor. In twee fases (begin tot midden 2013 en midden tot eind 2013) krijgt u uw allerlaatste (?) kans om te regulariseren, door bv. grijze of zwarte vermogens uit het buitenland te repatriëren. De exacte data van de fases zijn nog niet bekend. Bovendien is het nog niet duidelijk of de fases ook deels in elkaar zullen overlopen...

Eerste fase: begin tot midden 2013

In een eerste fase krijgt iedereen de kans om zich te regulariseren. Dit wil zeggen ook als u eerder al eens van dit systeem gebruik hebt gemaakt. Volgens de huidige regeling had u maar één kans: het was natuurlijk de bedoeling dat wie regulariseerde dit volledig zou doen (dus zonder toch nog een deel zwart of grijs vermogen achter te houden), zonder belastingplichtigen de kans te geven dit in meerdere keren te doen.

Als u al eerder een 'deel'  grijs of zwart vermogen uit het buitenland heeft overgebracht, kan u nu de rest ook repatriëren. Deze regularisatie kost u wel wat: in deze eerste fase 15 % boete, en na zes maanden zelfs 20 % boete.

Deze 15 % is een boete die u opgelegd wordt bovenop de normale heffing die u niet heeft betaald. Stel dat u belasting op interesten ontdoken heeft (belastbaar aan 15 %) en u wil die interesten nu regulariseren, dan betaalt u 30 % op dat bedrag of 15 % belasting + 15 % boete. 

De boete is van toepassing op alle soorten inkomsten, dus ook op niet aangegeven beroepsinkomsten (zwarte lonen en dergelijke meer).

Nieuw is dat nu alle rechtspersonen van deze mogelijkheid gebruik kunnen maken: dus ook vzw's en stichtingen, die tot nu toe niet in aanmerking kwamen.

Tweede fase: midden tot eind 2013

Wie in de tweede fase nog wil regulariseren, betaalt daarvoor een hogere prijs. Deze fase is in feite dan ook bedoeld voor de zware fiscale zondaars. In deze fase van de regularisatie worden immers de kapitalen beoogd waarvan de oorsprong niet meer te achterhalen is, die kunnen in de eerste fase, waar men de oorsprong van het kapitaal moet kunnen aantonen, immers niet worden geregulariseerd.

Ook vermogens die voortkomen uit zware fraude en misdrijven als misbruik van vennootschapsgoederen, witwassen en valsheid in geschrifte komen in aanmerking voor regularisatie in deze fase.

Er komt een bijzonder tarief van 35 % waarmee u grijze en zwarte vermogens naar België kan repatriëren.  Dit bijzonder tarief omvat zowel de boete als een forfaitaire heffing. Het parket zal in principe daarbij naast het tarief van 35 % ook nog een minnelijke schikking opleggen.

Ook sociale regularisatie

Dit is natuurlijk van belang voor de zwarte beroepsinkomsten. U kan deze regulariseren: niet enkel voor de fiscus, maar ook voor de RSZ. Bij deze sociale regularisatie zal geen bijkomende boete opgelegd worden.

  • Latest-news
  • Services
Êtes-vous au fait de la nouvelle fiscalité automobile d’application à partir de 2023 ? 17.01.2023
read-more
(Pas de) déduction pour investissement pour les biens loués 28.11.2022
read-more
La location de logements meublés 08.11.2022
read-more
Cession d’actions non libérées 04.11.2022
read-more
Panneaux solaires installés par la société sur l’habitation du dirigeant d’entreprise ou d’un travailleur 05.10.2022
read-more
Location d’une salle par une ASBL : quand la complexité de la législation TVA est un atout 10.08.2022
read-more
Le logement comme forme de rémunération 13.06.2022
read-more
Une plaque d’immatriculation personnalisée déductible fiscalement ? 09.05.2022
read-more
read-all-news
Boekhouding Een sterke boekhouding vormt de basis van een gezonde onderneming. Boekhouding is meer dan het volgen van de talrijke verplichtingen opgelegd door de wet. Via ons advies op maat, wordt uw boekhouding een beleidsinstrument om uw zaak optimaal te leiden.
read-more
Fiscaliteit Als ondernemer en bedrijfsleider wordt ook u geconfronteerd met belastingen. De complexiteit binnen de huidige wetgeving vraagt bovendien om gespecialiseerd advies en continue begeleiding. Wij verdedigen uw belangen als belastingplichtige en staan u bij in geval van fiscale controles.
read-more
Starters Bent u van plan om als zelfstandige op te starten? Dan is uw vraag naar professionele ondersteuning een eerste goede zet.
read-more
Financieel en Juridisch Een belangrijk aspect voor elke ondernemer blijft de continue opvolging van financiële planning.
read-more

openingsuren kantoor

Maandag tot en met vrijdag : van 08.30 uur tot en met 17.00 uur.
Voor een afspraak buiten de kantooruren gelieve telefonisch contact op te nemen.

Contactgegevens

Boekhoudkantoor Mechlinia BV
Frans Halsvest nr 2 bus 101
2800 Mechelen

Tel. : 015/20.62.15
GSM : 0476/23.61.49
Fax : 015/20.86.45

site web par Kluwer EasyWeb