• Telefoon: 015/20 62 15
  • Email: info@mechlinia.be
Mechlinia
Mechlinia
Typ je zoekterm en "Enter". Druk op "ESC" om te sluiten

Laatste nieuws

  • Deze gegevens moeten verplicht op een factuur staan
  • Verplichte statutenwijziging vennootschappen: de tijd dringt!
  • Een digitale administratie: voordelen en aanpak

Diensten

  • Boekhouding
  • Fiscaliteit
  • Starters
  • Financieel en Juridisch
  • Home
  • Kantoor
  • Diensten
    • Boekhouding
    • Fiscaliteit
    • Starters
    • Financieel en Juridisch
  • Medewerkers
  • contact

De verplichting om belangrijke participaties te vermelden

Het Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen (WVV) bevat een kennisgevingsplicht voor personen die rechtstreeks of onrechtstreeks gedematerialiseerde stemrechtverlenende effecten verwerven in een naamloze vennootschap. Een recent advies van het Instituut van de Bedrijfsrevisoren (IBR) licht die verplichting verder toe.

Artikel 7:83 WVV

Volgens artikel 7:83 van het WVV moeten natuurlijke of rechtspersonen die stemrechtverlenende effecten verwerven, dit melden aan de vennootschap op het moment dat de stemrechten verbonden aan deze effecten 25% of meer bereiken van het totale aantal stemrechten op het moment van de transactie die de kennisgevingsplicht doet ontstaan. De stemrechten hoeven geen kapitaal te vertegenwoordigen in de NV.
De kennisgevingsplicht speelt ook als stemrechten onder de drempel van 25% zakken als gevolg van een overdracht van stemrechtverlenende effecten.
Deze bepaling is ook van toepassing op de dochtervennootschappen van naamloze vennootschappen.

De kennisgeving moet gebeuren binnen de vijf werkdagen na de verwerving, zowel in de gevallen waarbij u de 25%-drempel overschrijdt, als in de gevallen waarbij u terug onder de 25%-drempel zakt.
Er zijn geen specifieke vormvoorschriften voor de kennisgeving. Maar als u de verklaring niet heeft afgelegd ten minste twintig dagen vóór de algemene vergadering, dan mag u op de algemene vergadering niet stemmen voor een aantal stemmen dat gelijk is aan of groter is dan 25% van het totale aantal stemrechten dat op de datum van de algemene vergadering bestaat. De stemrechten met betrekking tot de betrokken effecten worden opgeschort.
Genoteerde vennootschappen (onderworpen aan de wet van 2 mei 2007 op de openbaarmaking van belangrijke deelnemingen) vallen niet onder deze bepaling. Ze hebben sowieso al een meldingsplicht onder de wet van 2007.

Maar niet bekend maken

Artikel 7:83 van het WVV bevat geen bekendmakingsverplichting. Het IBR leidt daar uit af dat er ook geen wettelijke verplichting bestaat om in de toelichting bij de jaarrekening de elementen op te nemen die exclusief voortkomen uit een kennisgeving die enkel op grond van artikel 7:83 van het WVV werd gedaan.

Het IBR gaat zelfs een stap verder en raadt ook af kennisgevingen te publiceren omdat dit zou kunnen leiden tot inbreuken op de wetgeving inzake de bescherming van natuurlijke personen met betrekking tot de verwerking van persoonsgegevens.

  • Laatste nieuws
  • Diensten
Deze gegevens moeten verplicht op een factuur staan 30.05.2023
Lees meer
Verplichte statutenwijziging vennootschappen: de tijd dringt! 18.04.2023
Lees meer
Een digitale administratie: voordelen en aanpak 08.04.2023
Lees meer
Elektronisch factureren: stand van zaken in 5 vragen en antwoorden 02.04.2023
Lees meer
Bent u mee met de nieuwe autofiscaliteit die vanaf 2023 uit de startblokken schiet? 17.01.2023
Lees meer
(Geen) investeringsaftrek voor verhuurde goederen 28.11.2022
Lees meer
Verhuur van gemeubeld logies 08.11.2022
Lees meer
Overdracht van niet-volgestorte aandelen 04.11.2022
Lees meer
Alle nieuws
Boekhouding Een sterke boekhouding vormt de basis van een gezonde onderneming. Boekhouding is meer dan het volgen van de talrijke verplichtingen opgelegd door de wet. Via ons advies op maat, wordt uw boekhouding een beleidsinstrument om uw zaak optimaal te leiden.
Lees meer
Fiscaliteit Als ondernemer en bedrijfsleider wordt ook u geconfronteerd met belastingen. De complexiteit binnen de huidige wetgeving vraagt bovendien om gespecialiseerd advies en continue begeleiding. Wij verdedigen uw belangen als belastingplichtige en staan u bij in geval van fiscale controles.
Lees meer
Starters Bent u van plan om als zelfstandige op te starten? Dan is uw vraag naar professionele ondersteuning een eerste goede zet.
Lees meer
Financieel en Juridisch Een belangrijk aspect voor elke ondernemer blijft de continue opvolging van financiële planning.
Lees meer

openingsuren kantoor

Maandag tot en met vrijdag : van 08.30 uur tot en met 17.00 uur.
Voor een afspraak buiten de kantooruren gelieve telefonisch contact op te nemen.

Contactgegevens

Boekhoudkantoor Mechlinia BV
Frans Halsvest nr 2 bus 101
2800 Mechelen

Tel. : 015/20.62.15
GSM : 0476/23.61.49
Fax : 015/20.86.45

website door Kluwer EasyWeb